Translate

středa 27. dubna 2016

Námořnické přání s uzlem

Jako dnešní inspiraci jsem se rozhodla vytvořit námořnické přání s nádechem vintage. Téma námořníků a motivy s mořem jsou v poslední době hodně oblíbené a troufám si říct, že se stále drží na vrcholu módního žebříčku ve scrapbookingu i cardmakingu. Aby taky ne, když se nabízí tolik krásných papírů a razítek i všelijakých ozdůbek a doplňků...
A co by to bylo za přáníčko bez opravdového námořnického uzlu? Pokaždé strávím spoustu času nad tím, než ho správně uvážu, takže jsem se rozhodla vložit i nákres/návod, jak na to. Věřím, že tím ušetřím čas nejen sobě a že si uzlování přímo zamilujete. Tak pokud Vás zajímají uzly, směle rozklikněte příspěvek... ;) ...a pokud ne, můžete se podívat na celé hotové přání.

Inspiraci s fotografiemi jsem vytvořila pro e-shop ScrapArt.
http://www.scrap-art.cz/

Přání jsem ladila do červenočerné kombinace barev. Jako podkladový papír jsem volila motiv dřeva a ten jsem nejprve ručně obšila, na něj jsem nalepila červený papír Cruise Sail Away (KaiserCraft) se souřadnicemi a vintage fotografii. Pro efekt jsem kraje fotografie zatřela bílým gessem a narazítkovala jsem krakelovací texturu. Pak jsem už jen dolepila obstřižené otisky razítek z námořnické sady Sail Away od výrobce KaiserCraft. Tato razítka mě opravdu nadchla, vypadají skvěle, hlavně ten kompas, ten je dokonalý. Na hranu fotografie jsem umístila námořnický uzel a dolepila jsem už jen text a černé enamelky. Přání je jednoduché, ale snad o to efektnější.

Přání poskládané "na hrubo", orientačně, pro představu jak bude přibližně vypadat, než ho slepím...
Tady jsou už fotografie hotového přání. Ještě jsem mírně změnila rozvržení a přemístila jsem kotvu, tak aby udělala prostor pro vlajku s textem.

A tady už je slibovaný nákres uvázání uzlu. Já jsem vázala dvojitě, ze dvou shodných provázků položených k sobě podle uvedeného postupu, můžete ale samozřejmě vázat i z jednoho provázku.

A pro ty, kterým se uzlovat nechce, vkládám ještě jedno přání. Je možné použít třeba i hotový natištěný uzel, kartičku ustřiženou ze scrapbookového papíru Cruise Sail Away (navíc je nyní za akční cenu).
U tohoto přání jsem jako podklad použila nádherný kotvičkový papír, kterému jsem nakreslila fixem archival ozdobný okraj, takovou malou imitaci prošití. A dál jsem si opravdu užívala vrstvení. Ze scrapbookové čtvrtky Cruise Sail Away od KaiserCraftu jsem vystřihla a ručně obšila 2 kartičky, pod každou jsem přilepila útržky vellum papíru a přilepila jsem je na podklad. Nahoru jsem jako hlavní umístila další vintage fotografii (kraje fotografie jsou opět mírně přetřené gessem a je otištěna hnědou barvou krakelovací textura, okraje jsem ještě upravila pomocí ničítka papíru od Tima Holtze), doplnila jsem otiskem razítka kormidla, pak už zase oblíbené enamelové tečky a nápis ;)

Použitý materiál z e-shopu ScrapArt:
enamelky (v nabídce e-shopu je i spousta jiných barev a tvarů)Žádné komentáře:

Okomentovat