Translate

sobota 23. ledna 2016

12 tags of 2016 – january

Vytvoření visačky podle Tima pro mě byla zkouškou několika nových postupů. Doposud jsem nepracovala s metalickou fólií takto kreativně a opravdu jsem zkoušela.
Předlohou byla Timova visačka zde:Podle ní jsem pak zkoušela vytvořit tu svoji ;) Na tvrdší papír jsem nalepila pásky metalické fólie a vložila je do embossovací kapsy. jelikož zatím nevlastním Big Shot, použila jsem osvědčený kuchyňský váleček a vytvořila tak plastický vzor. Poté jsem zkoušela nanášet černý pigmentový inkoust. Neosvědčil se mi ani Archival Ink ani ColorBox. Po nanesení se vždy barva zcela setřela, místo aby zanechala požadovanou patinu. Použila jsem nakonec černý Distress Ink. Protože trošku barvil i po několika dnech, přetřela jsem ho Glossy Accents (lepidlolakem) a docílila jsem stabilní neotíretelné patiny, tak jak jsem potřebovala. Takže hurá a mohla jsem začít kompletovat visačku.

Na černý papír jsem ještě horkým embossem zapekla bílý pudr - razítko starobylých kapesních hodinek, papír jsem přetřela bílou křídou a rozmazala opět papírovým kapesníčkem. Nachystala jsem si na dozdobení ještě květinku (ručně tvořená pomocí vysekávací květinové raznice a domalovaná pomocí bílé akrylové barvy).

Recyklovala jsem visačku, kterou jsem obdržela s nějakým zakoupeným zbožím a polepila ji nejdříve patinovanou metalickou fólií, do středové části jsem nalepila otrhaný a křídou nabarvený černý papír, na něj jsem pomocí 3D čtverečku připevnila obstřižené naembossované hodinky. Do levé horní části jsem ještě nalepila kousek washi pásky, plexi výřez černé hvězdice, žárovku vytvořenou otiskem razítka pomocí smršťovací fólie, černé půlperličky a enamelky. Do středu ciferníku jsem pro plastičtější efekt také přidala jednu enamelovou tečku. Na dozdobení pravého dolního rohu se mi pak hodila černá květinka se středem s půlperličkou. Zbývalo už jen visačku opatřit provázkem a je hotovo :)

Velikost visačky je 4,5 × 9,5 cm.

 1 komentář:

  1. Soňo, obdivuji tvoji visačku a pečlivě čtu i návod. Já jsem barvila akrylovou barvou (nejprve také Archival Inkem asi se stejným výsledkem jako Ty :) ), která mi na tom také udělala pěknou patinu. Líbí se mi, jak kombinuješ jednotlivé prvky a jak recykluješ.

    OdpovědětVymazat