Translate

čtvrtek 4. května 2017

Květinové "soustředění"...

V dnešním příspěvku se vrátím k uplynulému víkendu, kdy se mi nechtělo dělat vůbec, ale opravdu vůbec nic,... Hlavně nepřemýšlet, nic náročného, nic k čemu by bylo třeba víc zapojit mozek... Rozhodla jsem se rozšířit svůj květinový koutek o nové handmade exotické exempláře a pokud Vás to aspoň trošku zajímá, můžete mi nahlédnout pod ruce, sledovat vše krok po kroku.
Inspiraci s fotografiemi jsem vytvořila pro e-shop ScrapArt.
http://www.scrap-art.cz/
Květinám jsem věnovala cca 2 hodiny času, ale v případě, že nebudete postup dokumentovat, půjde to určitě rychleji a je to báječná relaxace ;)

Jako první krok jsem z foamiranu vysekla pomocí raznice různé tvary okvětních lístků. Ty největší jsem vystřihovala i ručně, protože tak velkou raznici ani vyřezávací šablonu doma nemám.
Výseky jsem na sebe naskládala vždy 2-3 vrstvy a pevně slepila k sobě. Pomocí horkovzdušné pistole jsem začala květy spékat. Střed jsem držela pomocí kružítka a nahřívala jsem kolmo zvrchu. Krásně se to kroutí a začne zmenšovat. Změna velikosti záleží na délce nahřívání. Čím chceme mít květ menší, tím víc a déle připékáme.
Na této fotografii je vidět květiny stejné velikosti před a po nahřívání.

Po spečení jsou květy ještě takové "nijaké", doporučuji je aspoň mírně nabarvit. Já jsem použila akrylové barvy. Barvu jsem nanášela od středu, aby byla uprostřed nejsytější. Směrem k vnějšímu okraji jsem nechávala květ nenabarvený.
Posledním krokem bylo vytvoření malého otvoru do středu květu a prostrčení pestíků. Tohle pro mě byla asi nejhorší etapa výroby, šlo mi to pomalu a špatně, ale nakonec jsem nad pestíky zvítězila a hned je lepidlem pro jistotu zafixovala.

Hotové květy jsem použila k vytvoření velmi romantických přání.
 
Přikládám fotky s jednotlivými kroky vrstvení materiálu a také detaily... Použila jsem scrapbookové čtvrtky, otiskla jsem razítko, nalepila krajku, nabarvený chipboard a rozstřihnutou kovovou ozdobu.
 
Jako další vrstvu jsem nalepila vlajku s motýlkem, nahoru trochu sisalu, na něj výseky lístků a květy. Dolepila jsem puffy samolepky a enamelky.
Jako poslední jsem na "nastražené" lepidlo nasypala fialové mikrokorálky.
Materiál použitý z eshopu ScrapArt: 
akvarelové barvy

   

1 komentář: