Translate

čtvrtek 19. listopadu 2015

Papercards challenge č. 3

...a je tu další challenge od Papercards. Podle zadání – úžasného sketche, se tvořilo skoro "samo".


Chtěla jsem použít zajímavé razítko a při "prohlížení" svých zásob v hlavě se mi okamžitě vybavili tři králové (Crafty Individuals – Three Kings Of Christmas).

Toto razítko totiž krásně splňuje požadavek několika prvků pod sebou v levé části. Přemýšlela jsem pouze nad tím, jak do své myšlenky zakomponovat středový obdélník, aby na krále pěkně navazoval a abych přání nenarušila jiným "připlácnutým" vzorovaným papírem. Přání jsem chtěla vytvořit co nejvíce sama.


Postup práce byl následující:
Na craft základ jsem nalepila béžový opatinovaný papír a na něj předem vytvořené "dílo".
Na akvarelový papír jsem nejdříve natiskla razítko, pak jsem si vytvořila z papíru obdélníkovou šablonu a nanesla pomocí houbiček Distress Inky. Do spodní pravé části jsem natiskla drobná textová razítka a přes první šablonu jsem nanesla cákance zlaté barvy, poté přes druhou šablonu strukturovací pastu. Tu jsem nechala volně schnout do druhého dne.
Pak následovalo dokreslení rámečku voděodolnou fixou (Archival Ink). Nakonec jsem okraje přání domalovala zlatou a modrou akrylovou barvou, protože se mi předtím zdálo přání chudé a pořád to nebylo ono.
Na hotový základ jsem různě skládala vločky a jiné výseky, překližku i chipboardy, ale veškeré ozdoby na podkladu zanikaly. Problém jsem nakonec vyřešila využitím vellum papíru, který svou průsvitností ukazuje podklad a zároveň tlumí výraznost. Tím vynikne veškeré zdobení na něm. Vločky jsem uklidila zpět do krabiček a použila jsem papírový výsek hvězdičky. Její jemný ornament se mi jako doplněk ke zdobeným plášťům tří králů moc líbil.
Podklad jsem ještě několikrát omotala zlatou nití, přivázala pomocí ní rolničku a dolepila jsem už jen kousek SB papíru s motivem starých novin - úplný zbyteček (moc ráda zužitkuji veškerý materiál, tak abych nic nevyhazovala a cítím se při tom úžasně ekologicky ;) ) a půlperličky.
Snad se přání bude líbit, já s ním jsem spokojena. Chtěla jsem ho v jemných barvách, aby působilo čistě a přitom trochu vznešeně.


S tímto přáním jsem zvítězila v soutěži a obdržela tak úžasnou výhru od Scrap Art. Moc moc děkuji.
 

Sada čtvrtek 6"x6" - Mirabelle Santoro, sada čtvrtek A4 - Mirabelle Santoro, samolepky 3D - Mirabelle Santoro, sada blahopřání a obálek 5"x7" 24 ks - Mirabelle Santoro, balení svorek Bo Bunny kovové ozdoby, Bo Bunny flitry, lepidlo tekuté - Original Tacky Glue, lepidla v tyčince a oboustranná lepící páska1 komentář:

  1. Soňo, gratuluji k vítězství! Přání je nádherné a moc si to zasloužíš.

    OdpovědětVymazat