Translate

čtvrtek 2. listopadu 2017

Chce to ještě "vellum".

Vellum, pergamen anebo také pauzák, to je přesně ono, krásná průsvitná čtvrtka papíru, která patřičně zjemní a dotvoří každé zimní přání.

 Inspiraci s fotografiemi jsem vytvořila pro e-shop ScrapArt.
http://www.scrap-art.cz/

Vellum jsem si opravdu oblíbila a to především v kombinaci s technikou horkého embossu. Výsledek je vždy zajímavý a tak jsem si nachystala několik ozdob.

Zapékala jsem nejdřív bílý embossovací prášek, ale nechci se omezovat jen bílou barvou. Sáhla jsem proto také po modré - odstín sapphire
A jde se vystřihovat a zdobit, trhat, přišívat a nalepovat...
Vellum má jen jedno "drobné" úskalí, a to: jak ho připevnit, aby to nebylo vidět. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit průhledné gelové lepicí tečky. Mírně prosvítají, ale nepůsobí to rušivě. Ale nejlépe stejně vypadá, pokud ho přišijeme.

První přání s výraznou modrou vánoční hvězdou jsem lepila na bílý základ, použila jsem menší kus světlé čtvrtky s dřevěným vzorem (sada Kaisercraft Silver Bells), přelepila jsem kusem utrženého kraft papíru a pocákala zředěným bílým gessem. Spoje papíru jsem přelepila bílou paličkovanou krajkou. 
Zdobila jsem výsekem sněhové vločky, dřevěnými hvězdami, zlacenou washi a také kolečkem usušeného citronu (do slova a do písmene si ho tu suším už od loňska ;)). A jako hlavní je tu samozřejmě modrá vellumová hvězda. 


Další přání jsou přírodní, vytvořená s použitím kraft základu i papírů. Vyseknutí andílci budou použiti na další přání a zbylé negativní výseky jsem podlepila scrapbookovým papírem...
 ... a v druhém případě oboustrannou lepicí páskou, na kterou jsem přichytila pozlacovací vločky.
Ráda vysekávám na BigShotu z předem naformátovaných papírů, protože nevznikají žádné zbytky, materiál je plně zužitkován...
Materiál použitý z e-shopu ScrapArt:
scrapbookové papíry Kaisercraft Silver Bells
kraft papír
embossovací prášek (detailní bílý)
embossovací prášek (sapphire)

Žádné komentáře:

Okomentovat