Translate

čtvrtek 8. června 2017

Hlavně nekýchat...

Zlatavé plátky, zlato, zlatíčko.... ...poklaaaad. Už jste určitě objevili na e-shopu úžasné novinky – zlaté plátky. Jsem moc vděčná, že jsem je mohla otestovat a z množství možností využití jsem přímo nadšená. Jsou tak lehoučké a práce s nimi je překvapivě jednoduchá a rychlá. Zlatila jsem přání pro muže a jednu z technik zlacení těmito plátky vám představím do detailů krok po kroku.
Inspiraci s fotografiemi jsem vytvořila pro e-shop ScrapArt.
http://www.scrap-art.cz/
Zlatila jsem pomocí přichycení plátků na oboustrannou lepicí pásku a vytvářela tak souvislé třpytivé plochy.
Jak na to...?
Pruh širší oboustranky (použila jsem šířku 5 cm) jsem nejprve nalepila na naformátovanou podkladovou čtvrtku a okraje se čtvrkou zarovnala. 
Na lepidlo navrstvíme plátky a prsty přitlačíme, zaplníme plochu aby nebyla nikde mezera. Klidně můžeme nasypat na lep celou "hromadu".

Pak vezmeme houbičku (použila jsem kousek ustřižený z běžných houbiček na mytí nádobí) a přebytečné plátky odstraníme, sesypeme je zpět do krabičky. Ty přichycené krásně přilnou a ještě se "vyhladí". 
Pozn.: Při práci neděláme prudší pohyby, nevytváříme "průvan", plátky jsou velmi tenké a lehké a rády odlétají do prostoru ;) ...ani nedýchat a hlavně nekýchat...

Stejným způsobem jsem zlatila/stříbřila malé plochy, motiv kníru a klobouku vyseknuté z papíru pomocí Big Shotu.
Žíhané vločky působí vintage dojmem, zejména při použití na větší ploše.

Zlacené papírové polotovary jsem použila k výrobě přáníček. U prvního přání zleva jsem přímo na zlacenou plochu navíc natavila embossovací prášek pomocí pistole a vytvořila tak nápis. Zlacené ploše nahřátí nijak neublíží. Zpočátku se sice vytvoří bubliny, ale bez problémů se zase dají "vyžehlit" poklepáním prstů.

Jednotlivé detaily přání si můžete prohlédnout na dalších fotografiích.


Podkladová čtvrtka přání s žíhaným kloboukem je po okrajích opatinovaná černým razítkovacím voděodolným polštářkem, nápis je vytvořen technikou horkého embossu.
Materiál použitý z e-shopu ScrapArt:
pozlacovací vločky stříbrné, zlaté a žíhané
sada čtvrtek Timeless Paper Pad 
scrapbooková čtvrtka Marion Smith Nirvana Photo Op
embossovací prášek (Gold, Sapphire)

Žádné komentáře:

Okomentovat