Translate

čtvrtek 2. února 2017

Srdcová pergamenová kapsa.


Opět se se svojí inspirací budu věnovat Valentýnu. Tentokrát jsem vytvořila jako hlavní ozdobu srdce s uvnitř zašitými srdíčky. Vzniklo tak "šité chrastidlo". Jen obsah se nepřesypává zběsile, jako je obvyklé, protože kapsička je užší a flitry nemají tolik volného prostoru.


 
 Inspiraci s fotografiemi jsem vytvořila pro e-shop ScrapArt.

http://www.scrap-art.cz/
Na kapsičku budeme potřebovat kousek tvrdého papíru, vellum, jehlu a nit, něco dovnitř (flitry, drobné výseky apod.), gelovou lepicí tečku a neprůhlednou ozdobu na líc papíru - ideální jsou enamelky.
A jak na to? Nejdřív jsem si vystřihla z vellum papíru srdce (velikost na výšku mám 6,5 cm), pak jsem volně položila na bílý tvrdý papír a ručně obstřihla o málo větší tvar, do spodní části vpravo jsem nalepila enamelku a z druhé strany na stejné místo gelovou tečku. Díly jsem tak slepila k sobě. Pro sešívání je to důležitý krok a z lícové strany není lepidlo ani trochu vidět.
Potom jsem si kružítkem nachystala dírky na šití a sešila jsem papíry k sobě tak, aby nahoře zůstal volný prostor na vsypání fliter. Poté jsem ručně došila a kapsu uzavřela.
Na základ přání jsem navrstvila scrapbookový perleťový papír, zlatou papírovou krajku, dekorační trávu, pruh odlišného designového papíru, přilepila jsem kousky washi pásky a pomocí 3D čtverečků jsem přilepila hotové srdíčko. Na závěr jsem doplnila papírovou růži, peří a lístky.
  

Materiál použitý z e-shopu ScrapArt:
 enamelky (sada red-green-white)
papírový květ (růže ze sady Perles Tea Thyme)
listy green medium
3D lepicí čtverečky


Přání jsem tvořila podle sketche Mojo Monday č. 482

2 komentáře: